МакМода

По шестмесечниот постпородилен период на пауза, кој го помина уживајќи со малиот принц Луј, Кејт Мидлтон се врати на јавните настани. Заедно со принцот Вилијам ...
сите 24 | | | веќе видена

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ, никогаш не изгледала подобро. Во последните два-три месеци ослабна десетина килограми и сега изгледа ...
сите 8 | | | веќе видена

Барбара Буш, ќерка на претседателот Џорџ В. Буш, овој викенд во сојузната држава Мејн, ја круниса со брак врската со сценаристот и актер Крег Којн. Невестата, ...
сите 7 | | | веќе видена

Шведскиот моден гигант H&M, во соработка со италијанската луксузна модна марка Moschino, реализираа колекција која во продавниците на H&M ќе биде од 8ми ...
сите 11 | | | веќе видена

Познатиот холивудски глумец Бен Афлек, кој неодамна се разведе од Џенифер Гарнер, успеал да ја помине рехабилитацијата од 40 дена во Центарот за лечење од ...
сите 8 | | | веќе видена

Тесните, свиленкасти фустани во макси и миди должина ( и да, без долги ракави), не се резервирани само за топлите денови. Одлично се комбинираат со елегантно ...
сите 6 | | | веќе видена

next