МакМода

Оваа недела планетата Меркур ќе го напушти знакот на Лав за да влезе во Девица – новости ги очекуваат сите земјени знаци, додека кутрите Рипчиња ќе имаат некои ...
сите 51 | | | веќе видена

Шпанската манекенка Џорџина Родригез е новата девојка на најплатениот фудбалер, Кристијано Роналдо. Уште од првиот ден на Филмскиот фестивал во Венеција, ...
сите 14 | | | веќе видена

Вечер по вечер, креациите на црвениот тепих се менуваат, а трендовите во елегантната тоалета веќе ги гледаме преку креациите на луксузните модни марки и ...
сите 7 | | | веќе видена

Лебот за многумина е омилена намирница без која не можат да го замислат ниеден оброк. Оваа бомба од јагленохидрати доаѓа во различни форми од кои некои се ...
сите 19 | | | веќе видена

Ако мислевте дека само модерните глумици внимаваат на својата витка става, хм, грешите. Холивудските глумици отсекогаш биле преокупирани со диетите, а прв ...
сите 7 | | | веќе видена

„Plus-size“ моделот Тес Холидеј, полека но сигурно, во последниве три години се искачува кон врвот на модната сцена, докажувајќи дека може да се биде заводлив ...
сите 6 | | | веќе видена

И во есенските денови продолжуваме да носиме фустани! Есенските колекции нудат преубави макси модели со олги ракави кои се идеални и за деловна атмосфера, но ...
сите 6 | | | веќе видена

Ѕвезди на есенската сезона се материјалите со животински принт, меѓу кои доминира леопард принтот. Ги наоѓаме во есенските колекции на луксузните модни марки, ...
сите 7 | | | веќе видена

Студените денови се зад аголот, а Зара се фокусира на плетките и волната за сезоната која следува – есен/зима 2018/19. За есенскиот каталог позира топ моделот ...
сите 8 | | | веќе видена

next