МакМода

Во летната колекција на WOMEN’SECRET најдовме повеќе трендовски модели на папучи кои се совршени за жешките летни денови. Наш фаворит? И покрај повеќето ...
сите 7 | | | веќе видена

По разделбата со глумецот Бредли Купер, руската убавица повторно блесна, овојпат од страниците и насловната на Вог. Во јунското издание на Вог Хонг Конг, Ирина ...
сите 7 | | | веќе видена

Пилешкото може да се подготвува на бројни начини и секогаш е вкусно, сепак овој рецепт е вистински хит на Pinterest, а во минатата година беше прегледан над ...
сите 145 | | | веќе видена

Во петок, на 28 јуни, во 19ч, во изложбениот простор на Даут-Пашиниот амам во Скопје традиционално ќе се одржи отворањето на четвртата годишна изложба на модни ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Рим се отвори уште една продавница на Dolce & Gabbana, а за ентериерот се зборува… Инспирација за овој неверојатен ентериер е токму Ватикан. Во просторијата ...
сите 10 | | | веќе видена

next