МакМода

Оваа недела планетата Меркур го напушта знакот Близнаци и влегува во Вага: за сите воздушни знаци почнува продуктивен период на работното место, додека ...
сите 50 | | | веќе видена

„ Како што знаете Мала Италија патува настана спонтано, од голема љубов кон медитеранската музика. Успехот на проектот, за мене не би бил целосен, доколку не ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонската триатлон федерација со одлична организација на ЕТУ Балканското првенство во Охрид Македонската триатлон федерација заедно со Спорт за сите – Сите ...
сите 30 | | | веќе видена

Почнувајќи од 22.09 – сабота, на македонската сцена се појавува нов бран на забавни настани под името „Бада Бум“ . Првата забава ќе се одржува во Капан Ан, ...
сите 15 | | | веќе видена

Го знаете датумот на раѓањето на вашето куче? Тогаш, знаете и под кој астролошки знак е родено. Но, доколку не знаете кога вашиот миленик е роден, не грижете ...
сите 36 | | | веќе видена

Посен и вкусен рецепт. За да ги подготвите, потребно е– 500 грама грав, 4 главици кромид, 8 кисели бабури (пиперки) може и од туршија, црн пипер, малку масло. ...
сите 38 | | | веќе видена

next