МакМода

За ниеден љубител на мобилната фотографија не е тајна дека P серијата од Huawei веќе неколку години поставува стандарди во оваа област. Со појавата на серијата ...
сите 24 | | | веќе видена

No Sleep домашните резиденти во централниот слот на вечерта! Колосалната Денс Арена неодамна го комплетираше своето досега најмоќно издание составено од ...
сите 3 | | | веќе видена

Наборите, неонските нијанси, нов минимализам…тоа се трите главни модни адути во костимите за капење од пролетната колекција на Calzedonia. Голем избор на ...
сите 5 | | | веќе видена

Една од најпопуларните дизајнерки на венчаници, Вера Ванг, ја претстави новата колекција на невестински фустани за сезоната пролет 2020. Авангардните дизајни ...
сите 4 | | | веќе видена

Поставување на бренд на пазарот е темата на денешното кафе со екпертот Роланд, на која ќе се дискутира во Јавна соба со почеток од 18 часот. Што е бренд и како ...
сите 4 | | | веќе видена

Се подготвува брзо и едноставно, а оваа посна торта ќе ги задоволи критериумите и на најпребирливите сладокусци. Од состојки потребни се – 1,2 л сок од јагоди, ...
сите 52 | | | веќе видена

Mango има хит модно парче на сезоната, кое веќе со задоволство го носат популарните модни блогерки, уреднички и инфлуенсерки. Станува збор за „велосипедски“ ...
сите 4 | | | веќе видена

Четврта година по ред, хуманитарна акција за децата со церебрална парализа во Рамстор Мол Рамстор Мол, четврта година по ред, по повод големиот празник ...
сите 11 | | | веќе видена

Уште минатата година, популарната италијанска модна марка за долна облека Intimissimi ја ангажираше глумицата Сара Џесика Паркер за лице во кампањите. И за ...
сите 3 | | | веќе видена

Вечерва на големата сцена на Народниот театар „Иван Вазов“ во Софија премерно ќе биде изведена претставата „Браќа Карамазови“ во режија на македонскиот автор ...
сите 23 | | | веќе видена

next