МакМода

Вакцинацијата против грип е најефективниот начин за спречување на болеста и нејзините тешки форми кои можат да доведат до хоспитализација и смрт Вчера, во ...
сите 13 | | | веќе видена

На еден ден пред почетокот на 37. Скопски џез фестивал, Музејот на Македонија, во соработка со Музејот на африканската уметност во Белград, ја отвора изложбата ...
сите 8 | | | веќе видена

Традиционално и оваа година Макпрогрес Виница организираше Винчинијада 2018, три дневно дружење на вработените со цел јакнење на тимскиот дух, стекнување ...
сите 5 | | | веќе видена

Оваа недела Биковите ќе мора да се соочат со опозицијата на Венера и Меркур. Месечината ќе гарантира среќа за Водолиите, додека Лавовите нема да ја имаат ...
сите 60 | | | веќе видена

Традиционално во ноември ќе се случува спектакуларното шоу на Викторија сикрет, а листата на модели кои ќе настапат оваа година е веќе објавена. Од популарните ...
| | веќе видена

Qatar Airways во соработка со Скопскиот џез фестивал веќе втора година по ред ја доделува наградата „Златен Орикс“ за најдобар млад џез-музичар во Македонија. ...
сите 49 | | | веќе видена

Во октомври, месецот на штедење, Халкбанк ја претстави својата нова маскота за Детското штедење – слонче! Слончето е толку неодоливо, но нема име! Сакајќи на ...
сите 16 | | | веќе видена

next