МакМода

Со ревијата на дизајнерката Лидија Георгиева, започнува Модниот викенд Скопје, кој овојпат ќе се одржи во FAMES. Во продолжение погледнете ја програмата.
сите 45 | | | веќе видена

Дегустирајте ги овие слатки палачинки направени од кралицата на есента – тиквата. Намирници – 220 грама брашно, 200 грама пире од тиква, 350 мл млеко, 1 ...
сите 21 | | | веќе видена

Кајли Џенер и Тревис Скот, со ќеркичката Сторми, купуваат куќа на Беверли Хилс. Станува збор за модерна вила од 12 милиони евра. Кајли Џенер и раперот Тревис ...
сите 3 | | | веќе видена

Со колекцијата на MAX&CO спротиставувањето на зимата ќе ни биде големо задоволство! Температурите продолжуваат да паѓаат, денот станува пократок, а зимата веќе ...
сите 6 | | | веќе видена

Од понеделник, 29 октомври, планетата на љубовта, Венера, го нашушта знакот на Шкорпија и влегува во знакот Вага. Оваа промена ќе донесе многу љубов и страст ...
сите 22 | | | веќе видена

Сопственикот на најголемиот британски хај-стрит бренд, Топшоп, Sir Филип Грин, се соочува со сериозни проблеми кои сосема сигурно ќе допринесат да ја загуби ...
сите 4 | | | веќе видена

next