МакМода

Levi’s ја започнува новата сезона со фармерки со ултра висока половина, новиот модел Levi’s Ribcage. Овие фармерки нè носат во времето на Кетрин Хепберн и се ...
сите 3 | | | веќе видена

Модната дизајнерка Маја Кикириткова, оваа сабота во присуство на медиуми и пријатели ја престави својата нова колекција “ Елеазар на Маја Кикириткова “ . ...
сите 14 | | | веќе видена

Барбара Палвин е супермодел на новото време. Неодамна се прочу веста дека таа е новиот ангел на Викторија сикрет, која ќе ја замени Андријана Лима. Познато е, ...
сите 10 | | | веќе видена

Оваа недела, драги Лавови, може да имате проблеми во љубовниот живот…Венера во знакот на Водолија ги фаворизира воздушните знаци. На работа суперфаворизирани ...
сите 9 | | | веќе видена

Здравата намирница полна со протеини пробајте да ја приготвите на овој вкусен начин. Намирници – грав, малку масло, праз, сусам, сол и црн пипер. Подготовка ...
сите 84 | | | веќе видена

Од јапонски ритуали, корејски тајни за блескава кожа, до будење на сите сетила со помош на ароматерапијата: AVON ги лансира новите колекции за нега на кож а и ...
сите 11 | | | веќе видена

next