Архива на вести за 16 Мај 2019

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Србија, Службата за борба против организиран криминал, во координација со обвинителството за оганизиран ...
сите 3 | | | веќе видена

УНИБанка направи промени во оперативното раководство на финансиската институција. По 16 години работа во УНИБанка ,г-н Коста Митровски се повлекува од ...
сите 9 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби најави дека ќе поднесат иницијатива за таканаречен „ветинг“, односно контрола за секој пратеник или функционер којшто врши јавна ...
сите 98 | | | веќе видена

Монтажерот Димитар Грбевски и костимографката Елена Дончева се годинашните добитници на наградата „Златен објектив“, што Кинотека на Северна Македонија ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Новиот документарен филм за Меган Маркл открива бројни детали од животот на војвотката од Сасекс, пред да го запознае принцот Хари. Меган Маркл, во 2013-та ...
сите 34 | | | веќе видена

Направивме одличен модел што ќе предизвика развој на обновливите извори на енергија (ОИЕ) и нема да влијае на крајната цена што ќе ја плаќаат потрошувачите на ...
сите 49 | | | веќе видена

 Тамара Тодевска нè направи горди... Со маестралниот настап на евровизиската сцена и вокалната доминација, таа влезе во финалето на Евровизија 2019. ...
сите 269 | | | веќе видена

Извршната директорка на Американската стопанска комора во Македонија говори за предизвиците во економската слика на државата „АмЧам Македонија“ е членка на ...
сите 4 | | | веќе видена

Големината на чиповите е нешто што не е баш до крај сигурно до каде може да оди, иако за технологијата сигурно може да се каже дека и нема граници. Моментално ...
сите 6 | | | веќе видена

Фото: Pixabay Во бизнисот, но сè повеќе и во секојдневниот живот, пишаната комуникација игра голема улога во нашите секојдневни (не)разбирања. Но, пишаната ...
| | веќе видена