Архива на вести за 16 Мај 2019

Петнаесет пати над максимално дозволената концентрација на железо била регистрирана во грозје во Кавадаречко. Над 20 пати над максимално дозволеното овој метал ...
сите 11 | | | веќе видена

Скопското обвинителство побарало МВР да го утврди идентитет на сопственикот на профилот Илија Громовник кој ја објави снимката на пратеникот Павле Богоевски, а ...
сите 239 | | | веќе видена

Координаторката на новата пратеничка група на Демократската партија (ПД) во Собранието на Албанија, Рудина Хајдари денеска обвини дека постои таен договор меѓу ...
сите 53 | | | веќе видена

Иако пратеникот Павле Богоевски денеска бил во Јавното обвинителство да се пријави дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател, според извори на ...
сите 221 | | | веќе видена

Иницирајќи ја Меѓународната група на експерти меѓу Република Северна Македонија и Грција за имињата за комерцијална намена, трговските марки и заштитните ...
сите 28 | | | веќе видена

Командантот на иранскиот корпус на Гардата на исламската револуција, бригаден генерал Хосејн Салами вчера изјави дека Техеран се наоѓа „на работ на целосна ...
сите 167 | | | веќе видена

Во речиси празна сала, со неколку пратеници од грчките партии, десетина минути по 16 часот по локално време започна расправата на пленарната седница во грчкиот ...
сите 46 | | | веќе видена

Во организација на Владата, АД „Електрани“, Амбасадата на САД и ЗИП Институтот се одржува вториот по ред Македонски енергетски форум 2019 на тема „Енергетска ...
сите 44 | | | веќе видена

Во акцијата на полицијата во која беа уапсени четворица дилери на дрога, од слобода се лишени уште 12-мина кои купувале кокаин, а кои, како што велат од МВР, ...
сите 34 | | | веќе видена

Откако пратеникот Павле Богоевски вчера сам се пријави во полицијата поради купување на масло од канабис, според информациите на слободен печат , случајот од ...
сите 250 | | | веќе видена

Општина Битола го доби Договорот за реставрирање и адаптирање на Офицерски дом заедно со партерно уредување, со што е комплетирана целосната документација за ...
сите 7 | | | веќе видена

Откако денес пратеникот од владејачката СДСМ, Павле Богоевски, се појави во скопското јавно обвинителство за да се самопријави со признание дека нелегално ...
сите 291 | | | веќе видена

 Некои луѓе ги бираат животните пред луѓето, а токму таква одлука донела Лиз, кога нејзиниот сопруг побарал да одбере помеѓу него и кучињата кои ги спасува и ...
сите 2 | | | веќе видена