Новото истражување покажува дека конзумирање на една чаша сок од домати може да помогне во намалување на крвниот притисок, истовремено да го намали ризикот од ...
сите 3 | | | веќе видена

Од јули треба да се намалат цените на услугите во роаминг меѓу Северна Македонија, Србија, Црна Гора, Албанија, Косово и БиХ. Намалувањето во јули се очекува ...
сите 33 | | | веќе видена

Брза диета со хељда е се што ви треба, ако сакате брзо да влезете во бикини и да се ослободите од неколку килограми вишок. Во споредба со другите житни култури ...
сите 12 | | | веќе видена

Европската комисија соопшти денеска дека пан-европското тестирање на прехранбените производи покажало дека некои производи во исто или слично пакување се ...
сите 20 | | | веќе видена

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. Ќе дува умерен ...
сите 364 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден посветете го во разубавување на вашиот дом. Ако сте имале на ум да го средите плакарот, или пак да го разместите мебелот, ...
сите 94 | | | веќе видена

Најголемата светска криптовалута, Биткоин, полета на дневен максимум од 11,307.69 долари денес попладне по хонгконгошко време, според платформата CoinDesk, ...
сите 43 | | | веќе видена

Научниците од Стенфорд Универзитетот веруваат дека пронашле решение за оваа, до сега неизлечива болест. Лекот е едноставно подигнување на имунолошкиот систем. ...
сите 3 | | | веќе видена

Microsoft не им дозволува на неговите вработени да ја користат Slack апликацијата, која е популарна во светот на бизнисот, бидејќи на едно место има информации ...
сите 7 | | | веќе видена

Според информациите на „Дејли мејл“ играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, е близу до заминување од тимот. Медиумите во Англија повикувајќи ...
сите 156 | | | веќе видена

next