Сите се во очекување на новиот сет економски мерки, како поддршка за исплата на плати и помош за компаниите. Колку тие ќе дадат резултати и ќе помогнат на ...
сите 98 | | | веќе видена

Грција ќе ги „олабави“ своите граници ова лето. Со најавата дека ќе може слободно да се влага со потврда за вакцинација, грчкиот министер за туризам, Харис ...
сите 114 | | | веќе видена

Шифрираната услуга за пораки „Signal“ соопшти дека има технички проблеми, но вети дека брзо ќе ги надмине. Оваа апликација, промовирана од Илон Маск и Едвард ...
сите 61 | | | веќе видена

Еднаш, откако пандемијата на новиот коронавирус ќе биде минато, многу лесно може да се случи во шегите за Ковид-19 да заземе почесно место како „машка болест“. ...
сите 32 | | | веќе видена

Според финансиската анализа за работата на државните претпријатија во период од 2015 до 2019 година, 30 најголеми претпријатија основани од државата и ...
сите 19 | | | веќе видена

Цените на нафтата паднаа денес, бидејќи загриженоста за затворањето на кинеските градови го запре нивниот раст досега поттикнат од силните надворешно-трговски ...
сите 23 | | | веќе видена

Од Македонска берза известуваат дека на 14.01.2021 година Одборот на директори на Берзата донесе заклучок за внесување на издавачот Скопски пазар АД Скопје на ...
сите 19 | | | веќе видена

„Високото ниво на девизните резерви акумулирани во периодот пред пандемијата ѝ овозможи на Народната банка да реагира навремено и смело преку намалување на ...
сите 43 | | | веќе видена

next