Овој омилен пијалок најдобро е да го испиете веднаш, но дали смеете (безгрижно) да го испиете и по долгото стоење? Нивото на ризик зависи од тоа дали сте ...
сите 3 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се ...
сите 308 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Вашите мисли за љубовта денес се комплицирани, а идејата да бидете блиску до лицето кое го сакате може да се промени, па да не знаете што ...
сите 111 | | | веќе видена

ЕУ на одредено време ќе ги суспендира разговорите на високо ниво со Анкара, поради “нелегално” дупчење на морското дно во потрага за гас и нафта во близина на ...
сите 43 | | | веќе видена

Националната опера и балет и ова година ќе биде дел од програмата на 59. издание на фестивалот „Охридско лето“ со Гала оперски концерт на 15.7.2019 со почеток ...
сите 30 | | | веќе видена

На 10 јули 2019 година, на свеченото доделување на Euromoney наградите во Лондон. НЛБ Банка АД Скопје е прогласена за најдобра банка во Р. Северна Македонија. ...
сите 18 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп нареди истрага по повод планираниот данок на Франција за технолошки компании. Тоа е, според проценката на Агенцијата ...
сите 12 | | | веќе видена

next