„Gap“ очекува закрепнување во вторите шест месеци


5 копии

Пандемијата на коринавирусот финансиски ги осакати екипите, а една од најпогодените е Манчестер јунајтед чии загуби се проценуваат на повеќе од 100 милиони ...
| | веќе видена | слични

Податоците за сезоната 2020/2021, кои ќе бидат објавени следната година, сигурно ќе покажат многу полоша слика, пишува „Скај спорт“ ФУДБАЛ Од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Од градежни материјали, паметни телефони и компјутери, облека и патики, па се до сувернири и чепкалки за заби, се дел од палетата производи кои се увезуваат во ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 54 илјади активни и пасивни невработени имаат уште десетина дена да се пријават во Агенцијата за вработување или ќе бидат избришани од евиденцијата. Тие ...
| | веќе видена | слични

Од каде дојдоа високите банкарски профити во минатата година, според многу параметри страшна на економски план, година на карантини и рестрикции, и во која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради пандемијата на коронавирусот во ЕУ се намалил бројот на работните места за 5,7 милиони. Овој податок се наведува во извештај на Европскиот фонд за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Тогашната британска принцеза Елизабета и нејзиниот сопруг Филип живееја во вилата Гвардаменџија во Валета две години, кога првпат се венчаа. Тоа беше еден од ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Gap“ очекува закрепнување во вторите шест месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: