ВО ЕУ ИМА 5.7 МИЛИОНИ РАБОТНИ МЕСТА ПОМАЛКУ: Франција, Полска, Италија и Грција најпогодени

Поради пандемијата на коронавирусот во ЕУ се намалил бројот на работните места за 5,7 милиони. Овој податок се наведува во извештај на Европскиот фонд за ...
| | веќе видена | слични

Светската економија може да зајакне повеќе отколку што се очекуваше оваа година, објави во четвртокот УНКТАД, проценувајќи дека пандемијата на коронавирус ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пандемијата на Ковид-19 можно е индиректно да придонела за зголемување на смртноста кај децата во Југоисточна Азија минатата година, со 228,000 дополнителни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Штом Христијан Мицкоски зине – лаже. Лажеше Мицкоски дека немало доволно тестови за корона, лажеше дека немало заштитна опрема за лекарите, лажеше дека ...
| | веќе видена | слични

Дури 228.000 деца починаа во Јужна Азија поради потресот предизвикан од корнавирусот во здравствениот систем во тој дел од светот. Тие деца не можеле да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси една петтина од вкупното количество храна произведена во светот завршува во ѓубре, се вели во извештајот на Програмата за животна средина на Обединетите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ЕУ ИМА 5.7 МИЛИОНИ РАБОТНИ МЕСТА ПОМАЛКУ: Франција, Полска, Италија и Грција најпогодени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: