Кој не се пријави, ќе се брише од Агенцијата за вработување


Вкупно 54 илјади активни и пасивни невработени имаат уште десетина дена да се пријават во Агенцијата за вработување или ќе бидат избришани од евиденцијата. Тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска истекува рокот што Агенцијата за вработување им го даде на лицата кои доцнеа со пријава во евиденција на невработени лица да отидат во Центрите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Фискалната транспарентност е највисок степен на фискална контрола и без разлика на тековните состојби, мора во континуитет да се работи на нејзино ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерот за финансии, Димитар Ковачевски порака дека фискалната транспарентност е највисок степен на фискална контрола и без разлика на тековните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Фискалниот бројач“ е новата алатка на Министерството за финансии, која на дневна основа ги прикажува приходите, расходите во буџетот и извршувањето на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Агенцијата за вработување на Македонија, Абдуш Демири за Слободен печат го објаснува Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување ...
| | веќе видена | слични

Охридскиот центар за вработување е подготвен да ги прима апликациите на барателите на работа и заинтерeсираните работодавачи за користење на активните програми ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој не се пријави, ќе се брише од Агенцијата за вработување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: