Повеќето филмски фанови веднаш можат да го именуваат филмот само по овој опис на основната униформа на Луѓето во Црно (MIB) . Hamilton Ventura е исто така ...
сите 4 | | | веќе видена

Суперкомпјутерот на една од букмејкерските куќи во Англија предвидува дека Манчестер сити ќе го освои трофејот во новата сезона од Премиер лигата. Доколку се ...
сите 7 | | | веќе видена

Бундестагот ќе донесе одлука во септември за одобрување на старт на преговорите на Европската Унија со Северна Македонија, согласно утврдените процедури на ...
сите 185 | | | веќе видена

Huawei има намера најдоцна во 2022 година да претстави автомобил кој самостојно ќе вози со помош на вештачка интелегенција. Компанијата Huawei работи со ...
сите 14 | | | веќе видена

Европскиот шампион Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои следната сезона нема да го носат „црвено-црниот“ дрес, како и со тренерот ...
сите 39 | | | веќе видена

Тренерот на Манчестер јунајтед Оле Гунар Солскјер смета дека не е неопходно да го ангажира Герет Бејл од Реал Мадрид. Според пишувањата во англиските медиуми, ...
сите 24 | | | веќе видена

Со волонтерски тимови на Saint-Gobain и Хабитат Македонија Вчера, тим од волонтери составен од вработени во Saint-Gobain и Хабитат Македонија заедно со дел од ...
| | веќе видена

Да се одбие Скопје за почеток на преговорите за членство би било сурово, самопоразувачки и погрешно, оценува влијателниот британски магазин „Економист“ во ...
сите 65 | | | веќе видена

Северна Македонија минатата година имаше најголем раст на директни странски инвестиции меѓу државите од Западен Балкан, се наведува во Извештајот за ...
сите 33 | | | веќе видена

Претседателот на Сојуз на стопански комори на Македонија (ССК), Данела Арсовка е во официјална посета на НР Кина, како дел од иницијативата на НР Кина 17+1 во ...
сите 18 | | | веќе видена

next