Велешкиот трговски синџир „Жито“ донесе одлука активно да се вклучи и да придонесе за дополнителна стабилност на државниот буџет со предвремено плаќање на ...
сите 164 | | | веќе видена

A1 Македонија оди чекор повеќе во понудата за припејд корисниците на мобилната телефонија, кои сега, додека се дома, можат да ја надополнат својата сметка на ...
сите 57 | | | веќе видена

Американската биотехнолошка подружница на Бритиш Американ Тобако (БАТ), Кентаки БиоПроцесинг – КБП (Kentucky BioProcessing), развива потенцијална вакцина за ...
сите 79 | | | веќе видена

Податоците од Исланд покажуваат дека 50 проценти од позитивните на коронавирус биле без симптоми, а САД проценуваат дека до 25 проценти од носителите на ...
сите 20 | | | веќе видена

ТТК банка АД Скопје поддржувајќи ги препораките и мерките на Владата, за справување со актуелната сериозна опасност од ширењето на Ковид-19, денеска изврши ...
сите 36 | | | веќе видена

Најмалку еден милион работници во ЕУ ја изгубиле работата во изминатите две недели, соопшти Европската конфедерација на синдикати. Ова е, всушност, ...
сите 24 | | | веќе видена

Континуираниот пад на цената на нафтата на светските берзи придонесе и во земјава горивата да се продаваат по пониски цени кои секоја недела ги одредува ...
сите 36 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Не сте доволно упорни. Веднаш при првата пречка вие се откажувате, а успехот е токму тоа, да се снајдете во тешките ситуации. Пред ...
сите 74 | | | веќе видена

next