„AstraZeneca“ го продаде својот удел во „Moderna“ за повеќе од 1 милијарда долари


4 копии
5 копии

Додека Србија се позиционираше како европски лидер во вакцинацијата против ковид-19, заедно со Велика Британија, Хрватска повторно е на задниот дел на Европа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувачи од компанијата „Касперски“ испитале 15 различни пазари на таканаречениот даркнет и откриле реклами за три вакцини против коронавирусот - на Фајзер, ...
| | веќе видена | слични

До денес, во светот се регистрирани неколку вакцини, кои повеќето земји во светот ги користат во борбата против коронавирусот, но освен нив, во моментов има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 263 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски на денешната прес-конференција истакна дека аферата „Мафија“ покажува силна вмешаност на највисоките ...
сите 122 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 79 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена

„Мрзливиот Петре Шилегов може да сруши тоа што самиот го изградил, а бидејќи ништо не изградил, не може ништо и да сруши 4 години слушаме како неспособниот и ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„AstraZeneca“ го продаде својот удел во „Moderna“ за повеќе од 1 милијарда долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: