Пошта ги отвара шалтерите за платен промет, граѓаните повторно може да плаќаат сметки


Во пошта повторно може да се плаќаат сметки. Повторното функционирање на платниот промет во единиците на поштенската мрежа на АД „Пошта на Северна Македонија“ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Покрај Ковидот на Пошта на Македонија лани и се случи и стечајот на Еуростандар банка што од 12 август сериозно придонесе за негативниот финансиски тренд на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Но сметките сега се плаќаат со поскапа провизија за 10 денари, односно трансакција по сметка чини 35 денари. Граѓаните кои ги анкетиравме задоволни велат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има луѓе со кои разговараме за јавно приватно партнерство, а предноста на Пошта е што има инфраструкутра и ја покрива цела територија на државата, како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 263 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски на денешната прес-конференција истакна дека аферата „Мафија“ покажува силна вмешаност на највисоките ...
сите 122 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 79 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена

„Мрзливиот Петре Шилегов може да сруши тоа што самиот го изградил, а бидејќи ништо не изградил, не може ништо и да сруши 4 години слушаме како неспособниот и ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пошта ги отвара шалтерите за платен промет, граѓаните повторно може да плаќаат сметки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: