Изградбата на примарниот гасовод во земјава е при крај и останува да се доизградат уште триесетина километри од магистралните гасоводи Неготино – Битола и ...
сите 21 | | | веќе видена

Плата од 12.000 до 20.000 е прифатлива за повеќе од половина жени во земјава. Податоците на Државниот завод за статистика објавени по повод Меѓународниот ден ...
сите 44 | | | веќе видена

Времето во земјава ќе биде облачно со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни попладне и во текот на ноќта (над 25 л/м2). Локално, особено во јужните делови ќе ...
сите 190 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете многу ранливи. Но, не грижете се. Вашите блиски се секогаш заштитнички настроени кон вас, па нема да дозволат ништо да ве ...
сите 96 | | | веќе видена

Двајцата новорозаразени со коронавирус се вратиле од Италија со автобус во кој имало уште 40-тина патници од Скопје, Куманово и Дебар. Министерот за здравство, ...
сите 364 | | | веќе видена

„Спејс екс“ ќе испрати тројца туристи на 10-дневно патување до Меѓународната вселенска станица кон крајот на 2021 година. Притоа ќе ги користат ракетата ...
сите 13 | | | веќе видена

next