Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 46 нови случаи, позитивни на коронавирусот. По градови: Скопје –12, Куманово ...
сите 721 | | | веќе видена

Овие денови светот се соочува со предизвик за кој ниедна држава не е спремна. Вирусот COVID-19 од темел го промени начинот на живот на луѓето, а со тоа се ...
сите 14 | | | веќе видена

Со цел приближување на разликата меѓу емисиите на CO2 добиени при лабораториски тестови и при возење во реални услови, што во изминатите години значително се ...
сите 15 | | | веќе видена

Светска банка ја финализира програмата на активности за помош на земјава за справување и намалување на влијанетоод коронакризата. Помошта, како што наведува ...
сите 61 | | | веќе видена

Економската активност во земјава годинава ќе се намали за -0,4% споредено со лани и тоа во најоптимистичкото сценарио што го објави Светската банка во својот ...
сите 61 | | | веќе видена

Вебинарот, кој е посветен на сите мали и средни компании, почнува во 12 часот во четврток (16.04.2020) во организација на ПСМ Фондација. Бесплатниот вебинар ...
сите 9 | | | веќе видена

Македонските граѓани предновогодишно , или во последните три месеци од 2019 година, од октомври до крај на декември купиле недвижности вредни над 200 милиони ...
сите 3 | | | веќе видена

Јувентус е близу до склучување нов договор со напаѓачот Пауло Дибала. Според „Calciomercato.com“, обновувањето на договорот е прашање само на време. „Старата ...
сите 60 | | | веќе видена

Власта со контра удар до угостителите. Министерот за економија Крешник Бектеши смета дека од Угостителската комора излегле со паушална анализа и имаат намера ...
сите 121 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Загрижени сте за некои проблеми кои ви се случуваат. Време е да им се посветите посериозно. Во љубовта ситуацијата е одлична, не можете да ...
сите 71 | | | веќе видена

next