Овен (21.03 – 20.04) Подготвени сте да започнете некоја нова работа која одамна ви е предизвик. Во љубовта ве очекува некоја промена на подобро, потрудете се и ...
сите 82 | | | веќе видена

На пошироката територија на Скопје заболени со корона вирус има пријавено во десет општини и тоа во Карпош – 27, во Гази Баба, Кисела Вода и Центар по 20, ...
сите 58 | | | веќе видена

Француската влада ќе побара од компаниите во кои државата има удел да не исплаќаат дивиденди, најави денес министерката за труд Муриел Пенисуд, како дел од ...
сите 32 | | | веќе видена

Британскиот министер за здравство, Мет Ханкок тестиран е позитивно на коронавирусот, објави денес преку Твитер, веднаш откако премиерот Борис Џонсон објави ...
сите 74 | | | веќе видена

Денеска, преку Амбасадата на Република Северна Македонија во Вашингтон, во Стејт Департментот во САД беше депониран инструментот за пристапување кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Со цел полесно надминување и ублажување на негативните ефекти од кризната ситуација предизвикана од пандемијата на вирусот COVID-19, НЛБ Банка презема посебни ...
сите 151 | | | веќе видена

Даночните обврзници кои остваруваат доход од самостојна дејност и обврзниците на данокот на добивка можат да бидат ослободени од плаќање аконтации, со цел ...
сите 19 | | | веќе видена

Од 3 до 10 проценти од пациентите со Ковид-19 повторно биле позитивни на коронавирусот откако биле излекувани и отпуштени од болница, откриле лекарите во ...
сите 12 | | | веќе видена

Предизвиците со кои сите земји моментно се соочуваат, вклучително и нашата, поради глобалната пандемија со корона вирусот, укажуваат дека ова е битка што може ...
сите 61 | | | веќе видена

Кинескиот претседател Си Џинпинг во телефонски разговор со американскиот претседател Доналд Трамп кажал дека Кина и САД, покрај ривалството “мора да се ...
сите 168 | | | веќе видена

next