Секоја година, 43-тата недела од годината се одбележува како Европската недела на безбедност и здравје при работа. И Македонија ја одбележа неделата на ...
сите 11 | | | веќе видена

Резултатите од стрес-тестовите на најголемите банки во Европа, објавени во петокот покажуваат дека сите финансиски институции во Европската унија поминале низ ...
сите 11 | | | веќе видена

Поради празникот Задушница за време на викендот во периодот од 6 до 16 часот ќе има изменет сообраќаен режим до гробиштата во Бутел, Камник и Ѓорче Петров. Од ...
сите 17 | | | веќе видена

Пред една недела во близина на гевгелиското село Ново Конско беше пуштена во употреба новата најмодерна депонија за комунален отпад во Македонија што се ...
сите 14 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доволно сте способни да ги надминете просечните мерила и ефикасно да ги остварите своите цели. Секогаш постои добар начин да се израдувате ...
сите 88 | | | веќе видена

Во православниот храм Свети Јован Крстител во општина Аеродром, Скопје, според црковните традиции и обичаи, во присуство на ктиторот проф. д-р Ванчо Чифлиганец ...
сите 9 | | | веќе видена

next