Се потпишаа првите договори за набавка на приплоден добиток. Максималната вредност на прифатливи трошоци по корисник изнесува до 6.5 милиони денари, соопшти ...
сите 65 | | | веќе видена

Деновиве на локации во Битола и Скопје се одвива снимањето на првиот македонски филм снимен на турски јазик со работен наслов „Најтешкото нешто“, во режија на ...
сите 10 | | | веќе видена

Топлото време со многу високи температури од портокалова фаза што вчера ја зафатија целата држава ќе се задржи до 14 август. Во наредните денови температурата ...
сите 127 | | | веќе видена

Фејсбук нуди милиони долари на производителите на вести за да ја користи нивната медиумска содржина во секцијата вести, за која, компанијата се надева дека ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) На работа обидете се да не ви стане навика да не ги завшувате обврските и најдете мотивација која ќе ве води понатака. Потрудете се да ги ...
сите 74 | | | веќе видена

Германскиот производител на спортска опрема Adidas објави разочарувачки резултати од продажбата во вториот квартал, но потврди дека очекува закрепнување во ...
сите 48 | | | веќе видена

Една маркетинг компанија искористила и собрала лични податоци од корисниците на Instagram, социјална мрежа која е во сопственост на Facebook. Hyp3r, стартап од ...
сите 21 | | | веќе видена

Следното лето, УЕФА ќе одбележи 60. години од организирање на еден од најпрестижните настани на континентоткога ќе биде организирано Европското првенство 2020. ...
сите 7 | | | веќе видена

next