Фудбалот во Велика Британија се соочи со нови проблеми со навивачите во изминатиот круг. На неколку стадиони на Островот имаше проблеми со навивачи кои упаднаа ...
сите 27 | | | веќе видена

Global Voice Group (GVG) – снабдувач на ИТ решенија за влади и регулаторни тела – минатата недела го објави лансирањето на новото седиште во Мадрид, Шпанија. ...
сите 5 | | | веќе видена

Со новиот Закон за јавни набавки, кој ќе стартува од април, се воведуваат низа мерки кои ги подобруваат условите за вклученост на малите и средни претпријатија ...
сите 11 | | | веќе видена

Граѓаните ревносно ги извршуваат своите законски обврски кога станува збор за пријавување живеалиште и престојувалиште, како и промена на адреса на стан, велат ...
сите 10 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Ќе имате доста работа и обврски, а вие ќе уживате во се што ќе работите. Некои од вас ќе бидат преокупирани со средувањето на љубовните ...
сите 54 | | | веќе видена

Мнозинството граѓани (55,3%) сметаат дека водата за пиење во земјава е чиста и безбедна, како и дека нејзиниот квалитет е идентичен како и минатата година ...
сите 14 | | | веќе видена

Автомотосојузот на Македонија потсетува дека без оглед на моменталната временска состојба законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во ...
сите 108 | | | веќе видена

next