Агенцијата за храна и ветеринарство испрати препораки до одгледувачите на животни при ниски температури и обилни врнежи од снег. Од Агенцијата велат дека ...
сите 12 | | | веќе видена

Македонската компанија за производство на здрава храна – Виталиа имаше успешно претставување на Меѓународниот Саем ANUFOOD 2018 во Пекинг, Кина. Исклучително ...
сите 3 | | | веќе видена

Банкротите на компании значително се зголемија во целиот свет во 2018-та година, пишува „Фигаро“, повикувајќи се на студија на кредитниот осигурител „Euler ...
сите 3 | | | веќе видена

Лондон остана топ дестинација во Европа за технолошки инвестиции во 2018-та година. Компаниите во британската престолнина добиле речиси двојно од оние во ...
сите 9 | | | веќе видена

Со натпреварот Германија – Кореја (18:15 часот) денеска во Берлин ќе стартува 26-от ракометен Мундијал. Домаќини се Германија и Данска. Натпреварите ќе се ...
сите 40 | | | веќе видена

Студениот бран со врнежи од снег што ја зафати Македонија го отежна одвивањето на сообраќајот, но засега без застои и посериозни проблеми. На Меѓународниот ...
сите 285 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Денот ќе го започнете стресно и со големо незадоволство. Доколку не ги избегнете непотребните трошоци, можете да западнете во поголема ...
сите 49 | | | веќе видена

next