Агенцијата за супервизија на осигурување (AZN) на ден 31.03.2020 година испрати повик до осигурителните компании, во којшто препорачува, до 01.10. 2020 година ...
сите 31 | | | веќе видена

Во последите десет години вкупно 74 946 македонски граѓани земале државјанство во некоја од земјите во Европа. Омилени дестинации се Италија, Швајцарија и ...
сите 75 | | | веќе видена

Компирот е најмногу консумиран зеленчук во САД, но често има лоша репутација. Повеќето го јадат во форма на пржени компирчиња или чипс, па многумина го сметаат ...
сите 5 | | | веќе видена

Пакомак и во 2019 година ги исполни националните цели, намалувајќи го негативното влијание на амбалажниот отпад врз животната средина Друштвото за управување ...
сите 19 | | | веќе видена

Поради пандемијата на коронавирус, Реал Мадрид бара начини да го намали списокот на плати на тимот. Според „АС“, и покрај фактот дека финансиската состојба на ...
сите 51 | | | веќе видена

Бројот на заболени од коронавирус во државава изнесува 555, но, се очекува во следните недели да продолжи да се зголемува. Најмногу заболени има во Скопје – ...
сите 288 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Од пријателите денес можете да очекувате сосема конкретна помош, што ќе ви олесни околу донесувањето на некои одлуки како и решавање на ...
сите 72 | | | веќе видена

Циркуларна економија или кружна економија е еден од начините за справување со климатските промени и сè повеќе добива значење како нов тренд, нов бизнис-модел ...
сите 15 | | | веќе видена

next