Македонската банкарска асоцијација бара одложување на оданочувањето на каматите на депозитите на граѓани најавено за од 2020 година, до влезот на земјата во ...
сите 29 | | | веќе видена

Кошаркарите на Оклахома Тандер ја забележаа седмата победа во низа, втора откако се повреди Расел Вестбрук. Тандер стартуваа со четири порази, но поради ...
сите 111 | | | веќе видена

Потребни се структурни реформи за зголемување на потенцијалот за раст на брзорастечките и растечките економии во Европа На претставувањето на есенскиот ...
сите 28 | | | веќе видена

Во периодот од 1.1.2018 до 30.9.2018 година ТТК Банка АД Скопје оствари позитивни финансиски резултати и прокнижи добивка од 60.732 илјади денари. Во периодот ...
сите 57 | | | веќе видена

Македонија годинава ќе забележи економски раст од 2,1 отсто, прогнозира Европската комисија во есенскиот извештај за економиите на земјите членки на ЕУ и ...
сите 27 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува пријатно изненадување. Би било добро да им посветите повеќе внимание на членовите од семејството. Имате поддршка од лицата на ...
сите 57 | | | веќе видена

Даночната реформа која стартува на 1 јануари ќе удри и на спортските обложувалници односно на кладилниците. Со измените на законот државата наместо 10 ќе зема ...
сите 8 | | | веќе видена

Не верувам дека ќе има радикални промени во политиката во однос на мигрантите во Германија бидејќи на земјата ѝ требаат мигранти, односно ѝ треба нивната ...
сите 8 | | | веќе видена

Kaj апликацијата „Ватсап“ одамна постои опција за бришење на веќе испратена порака, a некое време тоа е можно да се направи и со е-поштата на gmail. Наскоро ...
сите 10 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи најавува брзо законско решение што ќе содржи олеснителни околности за регистрација на пензионерите во Управата за јавни приходи ...
сите 36 | | | веќе видена

next