Тера ТВ

”Битола ноќе со мојата Олгица” вака беше насловен постот кој пејачката Калипи го објави на својот фејсбук профил деновиве по повод посетата на нашиот град и ...
сите 11 | | | веќе видена

Авалон продукција го најавува својот последен календарски проект за оваа сезона во преубавите Охрид и Битола и во уште поубавите антички театри, во коишто со ...
сите 34 | | | веќе видена

Oд Авалон Продукција не информираа дека после навистина долга пауза, патиштата помеѓу Данијела Мартиновиќ и Авалон Продукција повторно се споија ова лето. Со ...
сите 34 | | | веќе видена

Со низа активности и концерти, овој викенд во Преспа ќе започне првиот мултимедијален фестивал посветен на овој регион, на традицијата и историјата- PRESPALAND ...
сите 12 | | | веќе видена

Актерот од Театар Комедија, харизматичниот Жарко Димоски кој во последно време се појавува и во улогата на ТВ водител и пејач, ја промовираше својата нова ...
сите 23 | | | веќе видена

next