Тера ТВ

Американската академија за филмска уметност и наука го објави списокот глумци и познати личности кои ќе бидат домаќини, т.е. доделувачи на 93-та свеченост на ...
сите 31 | | | веќе видена

Џенифер Лопез и Алекс Родригез ја прекинаа свршувачката затоа што сметаат дека ќе им биде подобро да останат пријатели. Латино дивата и поранешниот бејзбол ...
сите 32 | | | веќе видена

Б итолчанката Ирина Кузевска која ја знаеме од модната сцена во Битола, веќе 4 години живее во Скопје и работи како специјалист за човечки ресурси во ИТ ...
сите 3 | | | веќе видена

Ким Кардашијан во вторникот уште еднаш ги покажа своите облини, но следачите на Инстаграм без сомнение беа повеќе преокупирани со позадината или како што ...
сите 18 | | | веќе видена

Музичарот Џо Џонас и неговата сопруга актерката Софи Тарнер со гордост им открија на следачите на Инстаграм дека се вакцинирале против Ковид-19. Со фотографија ...
сите 3 | | | веќе видена

Нетфликс продолжува да снима документарци за познатите ѕвезди, во моментов се спрема документарната серија во повеќе делови за животот и кариерата на раперот ...
сите 4 | | | веќе видена

Клои Кардашијан ретко се фотографира за да изгледа не помалку од милион долари, коментираат шоубиз медиумите, oваа ТВ-ѕвезда и инфлуенсерка на социјалните ...
сите 10 | | | веќе видена

Ким Кардашиан ја започна својата деловна кариера со козметика и долна облека надвор од реалити-серијата „Дружење со семејството Кардашијан“ но за првпат вчера ...
сите 17 | | | веќе видена

Скриените ридови на Кaлифорнија продолжуваат да ги привлекуваат познатите да купуваат недвижности кои им гарантираат луксуз но, и дискретност надвор од очите ...
сите 8 | | | веќе видена

Алексадар Златановски има 29 години и е млад битолчанец кој веќе подолго време работи како модел и во нашата земја и во странство. Него ќе го препознаете по ...
сите 7 | | | веќе видена

Дали е Демократ или Републиканец на никој не му е јасно, но тоа не го спречи актерот саериозно да размислува да влезе во политиката и да се кандидира за ...
сите 14 | | | веќе видена

next