Тера ТВ

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче изјави дека мерките за заштита од ковид-19 кои се во Собранието мора итно да се донесат. „Пратениците да покажат ...
сите 321 | | | веќе видена

Градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска, ја посети гимназијата „Јосип Броз Тито“ во Битола со цел да изврши увид во тековното работење на оваа ...
сите 5 | | | веќе видена

Се одржа состанок на Управниот одбор на АД ЕСМ во РЕК БИТОЛА заедно со стручниот колегиум на комбинатот и директорот на ФОД на тема тековни и следни активности ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со министерката за образование и наука, Мила Царовска, присуствуваа на Меѓународната научна конференција ...
сите 67 | | | веќе видена

Требаше ли да ни се случи корона вирусот за да отвориме очи и да видиме во колку очајна состојба ни е образовниот систем? Велат подобро некогаш отколку ...
сите 63 | | | веќе видена

И во време на сериозна пандемија, Владата предводена од СДСМ, Министерството за образование преку одговорен и системски пристап обезбедија успешен старт на ...
сите 90 | | | веќе видена

Пациент од Битола на 76 годинишна возраст вчера почина на клиниката во Битола. Се работи за жена која пред неколку дена била примена во многу тешка состојба и ...
сите 303 | | | веќе видена

На денешната седница на владата треба расправа за воведување на новите мерки на Комисијата за заразни болести, сите економски оператори да работат до 23 ...
сите 321 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на Фејсбук напиша дека по иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ наскоро во Собранието ќе се расправа за пропаѓањето на ...
сите 86 | | | веќе видена

Општинскиот кризен штаб одржа состанок во Општина Битола, на кој покрај градоначалничката Наташа Петровска, присуствуваа директорките на медицинските установи ...
сите 275 | | | веќе видена

next