Тера ТВ

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер. ...
сите 182 | | | веќе видена

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој вели дека обештетувањето на лозарите е законско и врз основа на одобрени средства од ...
сите 108 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски го прашавме за тезата која се врти деновиве во јавноста околу избор на Претседател на државата во ...
сите 14 | | | веќе видена

7 ученици од СОТУ „Ѓорѓи Наумов “ во Битола под менторство на професорот Илче Ацевски конструираа два 3Д скенери кои што работат на различен принцип. Проектот ...
сите 52 | | | веќе видена

Без цензус во вториот круг, влегуваме во политичка криза, рече премиерот Зоран Заев и додаде дека очекува граѓаните да излезат на гласање и да не дозволат ...
сите 85 | | | веќе видена

next