Тера ТВ

Најмалку триесет лица се повредени откако автомобил удрил во карневалска поворка во градот Волкмарсен во западна Германија, соопшти полицијата, додавајќи дека ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерството за здравство ја информира јавноста дека во моментов на Инфективната клиника во Скопје се врши тестирање на корона вирус на едно лице со симптоми ...
сите 116 | | | веќе видена

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски и директорот на РЕК Битола, Златко Ќурчиевски, денес остварија работна средба со директорот на Хидросистемот ...
сите 19 | | | веќе видена

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден денар по литар, а цената на дизелот се зголемува за половина денар, одлучи Регулаторната комисија за ...
сите 51 | | | веќе видена

next