Тера ТВ

„Сите ние пријатели на бебињата, биди и ти”, е мотото на кампањата на Клиниката за гинекологија во Скопје. Преку телефонски броеви на мобилните оператори секој ...
сите 94 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас упати апел до министрите во својата влада дека Грција мора што поскоро да затвори што е можно повеќе отворени прашања во ...
сите 44 | | | веќе видена

Железничките работници во Франција го започнаа тримесечниот штрајк, што претставува голем тест за францускиот претседател Емануел Макрон, кој најави реформи во ...
сите 55 | | | веќе видена

Претседателите на Турција и Русија, Реџеп Тајип Ердоган и Владимир Путин денеска преку видео конференција го означија стартот на изградбата на првата турска ...
сите 75 | | | веќе видена

Откако вчера алармиравме за украдените семафори од обиколницата над Битола, бурни реакции во јавноста за оваа кражба. Денес ја прашавме и градоначалничката ...
сите 10 | | | веќе видена

Од денес Ресурсниот центар за деца со пречки во видот на нова локација, во просториите на ОУ Климент Охридски во Битола. Со погача и со македонски носии децата ...
сите 11 | | | веќе видена

next