Тера ТВ

Новите бомби на „Ел Чека“ одекнале и до Специјалното Јавно Обвинителство. Денеска Катица Јанева во изјава за медиумите рече дека и тие ги слушаат бомбите кои ...
сите 49 | | | веќе видена

По поплавите во Србија во некои места и понатаму состојбата е критична. Во општините во кои е прогласена вонредна состојба биле поплавени повеќе од 600 објекти ...
сите 19 | | | веќе видена

На состанок во Неготино, Сојузот на Ротаракт Клубови одржаа сотанок на кој битолчанецот Гоце Стојаноски од Ротаракт Клуб Широк Сокак едногласно е избран за ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска ја започна дводневната работна посета на Брисел. Заев денеска оствари средба со Претседателот на Европската Комисија, Жан-Клод ...
сите 20 | | | веќе видена

Во делови на јужен Квинсленд падна снег, што е многу ретка појава во оваа област, извести австралиски Њуз. Според австралискиот Државен хидрометеоролошки ...
сите 8 | | | веќе видена

фото: sportmedia.mk Со скандирање и запалени факли, излјадници навивачи ги пречекаа ракометарите на Вардар на скопскиот аеродром. Прв од аеродромската зграда ...
сите 24 | | | веќе видена

На денешен ден во далечната 1992 година започна со работа фризерското студио „Кармен Екслузив“. Приказната на сопственикот Димче Ивановски почнува пред 27 ...
| | веќе видена

Стинг синоќа одржа спектакуларен концерт во Скопје со своите познати хитови. Скопје беше третата станица на неговата турнеја „Мои песни“, базирана на ...
сите 13 | | | веќе видена

Променливо облачно од претпладне со локален дежд, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер и услови за ...
сите 236 | | | веќе видена

next