Тера ТВ

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска соопштија дека претседателот на партијата Христијан Мицкоски стои на располагање за сите детали кои се поврзани со истрагата на Државната ...
сите 23 | | | веќе видена

Фејсбук го забрани профилот на Алекс Џоунс и на неколку други контроверзни лица од крајната американска десница, поради кршење на правилата на оваа социјална ...
сите 15 | | | веќе видена

Во интервју за Тера, со потпретседателката на СДСМ и министер за одбрана Радмила Шекеринска разговарме за пораките кои беа пратени од Берлинската средба, како ...
сите 9 | | | веќе видена

Во денешното интервју на Тера телевизија посветено на претседателските избори, со потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ меѓу другото разговараме и за евроатланскиот ...
сите 11 | | | веќе видена

Утрово со полициско обезбедување започна транспортот на гласачките материјали од печатницата „Киро Дандаро“ во Битола до 80 општински изборни комисии за ...
сите 10 | | | веќе видена

„Резултатот доволно говори за вашата посветеност, ве уверувам дека сте на вистинската страна, ве уверувам дека поддршката што ми ја давате, никогаш нема да ја ...
сите 153 | | | веќе видена

Раководството на Здружението на пензионери Битола ги повикува сите пензионерки и пензионери членови на Здружението да излезат масовно на вториот изборен круг ...
сите 8 | | | веќе видена

next