Тера ТВ

Франсис Мекдорманд го освои својот трет Оскар на синоќешната церемонија во Лос Анџелес на доделување Оскари, за улогата во филмот „Земја на номадите“ ...
сите 24 | | | веќе видена

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и македонската кандидатка Марија Груевска од Битола. Марија се бореше во дуел со Селим Селимовиќ од ...
сите 15 | | | веќе видена

Дали ова е најава за нова соработка помеѓу брендот на Гвинет Палтроу “G Label” и “Картие”? Гвинет Палтроу сподели нови фотографии, каде што рекламира ...
| | веќе видена

Американската академија за филмска уметност и наука го објави списокот глумци и познати личности кои ќе бидат домаќини, т.е. доделувачи на 93-та свеченост на ...
сите 19 | | | веќе видена

Џенифер Лопез и Алекс Родригез ја прекинаа свршувачката затоа што сметаат дека ќе им биде подобро да останат пријатели. Латино дивата и поранешниот бејзбол ...
сите 39 | | | веќе видена

Б итолчанката Ирина Кузевска која ја знаеме од модната сцена во Битола, веќе 4 години живее во Скопје и работи како специјалист за човечки ресурси во ИТ ...
сите 2 | | | веќе видена

Ким Кардашијан во вторникот уште еднаш ги покажа своите облини, но следачите на Инстаграм без сомнение беа повеќе преокупирани со позадината или како што ...
сите 4 | | | веќе видена

next