Тера ТВ

Книгата Педагогика од авторот Трајан Делов е првата книга издадена од Македонското научно друштво Битола кое тогаш го носело името Научно друштво Битола. ...
сите 21 | | | веќе видена

Пред стартот на првиот уписен рок на 29 и 30 август 2019 г., Универзитетот „Св. Климент Охридски“– Битола ширум ги отвора вратите за новите студенти. Според ...
сите 39 | | | веќе видена

Светот во кој живее Заев не е истиот во кој живее народот. Не е прашање дали, туку кога ќе падне оваа власт. Народот ќе каже на наредните предвремени ...
сите 441 | | | веќе видена

Обвинителот од СЈО Бурим Рустеми по исказот даден во Обвинителството за гонење оргaнизиран криминал и корупција изјави дека немал притисоци за тоа што да каже ...
сите 1185 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне и кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. ...
сите 309 | | | веќе видена

Откриен е цртеж на Леонардо да Винчи, сoкриен повеќе од 500 години под една од неговите најпознати слики „Богородица во пештерата“, соопштија од Националната ...
сите 8 | | | веќе видена

13-те краци од Грбот и Знамето на општина Могила ги означуваат 13- те населени места во општината. Сонцето на Грбот на општината не е Сонцето од Кутлеш, вели ...
сите 166 | | | веќе видена

Легалните таксисти ќе добијат жолти табли. За тоа ќе треба да исполнат неколку услови. Да имаат лиценца, да плаќаат данок и да издаваат фискална сметка. Ова е ...
сите 21 | | | веќе видена

Во јули годинава на едно четиричлено семејство за задоволување на основните животни трошоци му биле потребни во просек 531 евро. Околу 70 отсто од вработените ...
сите 59 | | | веќе видена

next