Тера ТВ

После кралскиот скандал кога Меган и Хари објавија дека се повлекуваат од своите кралски должности во јануари 2020 година, тие продолжија да ги користат своите ...
сите 89 | | | веќе видена

„Кога еден фризерски салон слави роденден мисли на годините и клиентите коишто поминале. А кога КАРМЕН слави роденден тогаш мисли на иднината која ја создава ...
сите 2 | | | веќе видена

Рачита Гемту е блогерка која живее и работи во Дубаи. Таа е во брак со битолчанец веќе неколку години со кој ја имаат керќичката Инес. Во Дубаи таа работи на ...
сите 8 | | | веќе видена

Иконската Вестерн Ѕвезда Клинт Иствуд во понеделникот наполни 91 година, а фановите на легендарниот актер и режисер му оддаваа почит на социјалните мрежи. Со ...
сите 2 | | | веќе видена

Долгоочекуваната средба на шесте ѕвезди на „Пријатели“ конечно се емитуваше минатиот четврток, 17 години по завршувањето на култната серија. Таблоидите почнаа ...
сите 11 | | | веќе видена

Рускиот државен регулатор за комуникации „Роскомнадзор“ ја предупреди компанијата „Волт Дизни Ко“ дека не треба да го прикажува и промовира краткиот филм ...
сите 2 | | | веќе видена

Синоќа се одржа втората полуфинална вечер каде дефинитивно ѕвезди на вечерта беа српските претставнички, женското вокално трио „Хурикејн“. Доминирајќи со ...
сите 10 | | | веќе видена

next