Тера ТВ

Министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче и претседателот на Комисијата за заразни болести, д-р Жарко Караџовски, денеска во изјава за медиумите ...
сите 478 | | | веќе видена

Пунктот во Рециклажниот двор на ЈП „Комунална хигиена“ во Карпош, каде што граѓаните коишто аплицирале за субвенции за инвертери и ги исполнуваат условите ги ...
сите 43 | | | веќе видена

Денеска на инфективното одделение во Битола има 39 хоспитализирани пациенти. 32 пациенти се од Битола, 3 од Кичево, 3 од Ресен и 1 од Демир Хисар. Возрасната ...
сите 477 | | | веќе видена

Општина Пустец ја започна реконструкцијата на постоечката, стара училишна зграда и основањето на музеј во с. Глобочани, Пустец, активност која се реализира во ...
сите 5 | | | веќе видена

next