Тера ТВ

Вкупно 74.260 домашни миленици се микрочипирани заклучно со 31 декември 2019 година. Од нив, 71.076 се кучиња, 3.183 се мачки, а има и една ласица. Со цел да ...
сите 11 | | | веќе видена

Каков театар имаме и каков треба да биде тој? Дали театарот ги менува нештата во општеството и колку тој има влијание врз политиките кои се важни за граѓаните. ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Оливер Спасовски денеска одржа прес-конференција посветена на актуелните прашања од работата на Владата во претстојниот период. Во ...
сите 222 | | | веќе видена

Најмалку шест лица погинаа, а 16 се повредени откако на средина од улица во Кина се отворила огромна дупка во која пропаднал автобус и неколкумна пешаци. ...
сите 5 | | | веќе видена

На овој ден кога се прославува Стара Нова година и Василица и бабарите се дел од атмосферата во градот. Тие организирано одат од куќа до куќа, ги има во ...
сите 58 | | | веќе видена

Со сопствени средства и со средства од централната власт во изминатите две години општина новаци ја подобри патната инфраструктура во општината, вака денес на ...
сите 8 | | | веќе видена

next