Тера ТВ

Со досега невидена маратонска програма во последниот ден на Си Денс Фестивалот, која траеше 16 часа и сѐ до вчера изутрина, завршена е летната фестивалска ...
сите 11 | | | веќе видена

Влад е новиот битолски кабадаја, а за него велат дека е и перспективен комичар кој ги користи своите лични приказни и гледишта на тоа како е да се биде млад ...
сите 10 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржуви 25 јубилејно издание на најпопуларниот детски фестивал Си-До. Фестивал од кој досега излегле многу популарни детски песни кои ги пеат и ...
сите 10 | | | веќе видена

После одличното видео за темата „Нигде не те наоѓам“ познатиот пејач и композитор со ново музичко парче. Овојпат станува збор за синглот кој го носи името „Кој ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонскиот бенд „Brass Brothers“ деновиве ги објави својата нова песна и видеозапис „Take my Hand”. Песната ја следи динамичната енергија по која бендот е ...
сите 3 | | | веќе видена

Под покровителство на градоначалникот Љубе Кузманоски и Општина Новаци, традиционално во дворот на Општина Новаци се одржа Фестивалот за Избор на Летен Фолк ...
сите 12 | | | веќе видена

Што имаат слично Виена и Битола? Имаат позната пешачка улица во центарот со слична архитектура од времето на сецесијата, а и двата градови имаат кафетерија со ...
сите 2 | | | веќе видена

next