Тера ТВ

Грчкиот премиер Алексис Ципрас изјави дека се надева оти за решавање на спорот за името одѕив ќе има и од Македонија, за која прашањето, според него, е од ...
сите 423 | | | веќе видена

Амбасадата на САД во Косово ги предупреди своите државјани на зголемен ризик од терористички напад на Косово, посебно за време на велигденските празници. Како ...
сите 16 | | | веќе видена

Поранешниот двоен руско-британски шпион 66-годишниот Сергеј Сркипал и неговата 33-годишна ќерка Јулија кои на 4-ти март биле затриени со нервен агенс, го имале ...
сите 124 | | | веќе видена

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, кој рано утринава повторно беше вратен во притвор, по само ...
сите 109 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, изјави денеска дека се разговара со пратеници и политички партии од опозицијата за зголемување на парламентарното мнозинство. Како што ...
сите 75 | | | веќе видена

Владата ја усвои одлуката да се ослободат од партиципација при користење здравствени услуги младите до 18 години кои доаѓаат од семејства кои се корисници на ...
сите 16 | | | веќе видена

next