Тера ТВ

Премиерот Зоран Заев стави потпис на оставката на премиерската позиција, по што останува Собранието на седница само да ја констатира, затоа што за оставката не ...
сите 293 | | | веќе видена

Иранскиот врховен лидер ајатолахот Али Хаменеи се закани со „тешка одмазда“ кон „криминалците“ кои го убија иранскиот командант на силите на Револуционерната ...
сите 515 | | | веќе видена

Македонскиот фудбал остави зад себе успешна година, година која треба да најави нешто големо, нешто што со децении националната репрезентација го очекува. ...
сите 16 | | | веќе видена

При крај се подготовките за пуштањето во употреба на монтажното лизгалиште во Битола кое се наоѓа на паркинг просторот, веднаш до Спортската сала „Боро ...
сите 20 | | | веќе видена

Портпаролот на СДСМ и пратеник во Собранието Костадин Костадинов денеска го повика претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да предложел кандидат за ...
сите 123 | | | веќе видена

Прошируваето на Европската унија и Брегзитот ќе бидат приоритети на Хрватска за време на нејзиното шестмесечно претседавање со Унијата, изјави шефот на ...
сите 120 | | | веќе видена

Ирачката војска соопшти дека проиранските парамилитантни групи се повлекле од американската амбасада во Багдад два дена откако толпата го нападна комплексот ...
сите 214 | | | веќе видена

next