Тера ТВ

Денес Здружението на пензионери од Битола ја одржа единаесеттата седница со која претседаваше претседателот на Собранието на Здружението на пензионери од ...
сите 26 | | | веќе видена

Националната установа Народен театар – Битола донесе одлука според која од денес големата сцена во тој театар ќе го носи името на актерот и долгогодишниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Со завршувањето на натпреварот од првото коло на групата А на СЕХА Гаспром лигата против Металопластика во понеделникот, завршија активностите на РК Еурофарм ...
сите 33 | | | веќе видена

За време на викендот под влијание на циклонска активност и влажна воздушна маса ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег. ...
сите 223 | | | веќе видена

next