Тера ТВ

Нашиот капитен Кире Лазаров уште еднаш покажа дека е безвремнски спортист. Тој на денешниот натпревар против Шведска се запиша во листата на стрелци со што ...
сите 34 | | | веќе видена

Екипите на Нискоградба вечерва на терен почнаа со расчистување на снегот од улиците во Битола и околината, информираат од таму. „Механизација на КЈП ...
сите 94 | | | веќе видена

Следните локални избори кои треба да се одржат во октомври оваа година, министерот за локална самоуправа Горан Милевски очекува тие да бидат организирани со ...
сите 2 | | | веќе видена

Најновите измени на Законот за безбеденост на сообраќајот на патиштата (ЗБСП) веќе стапија во сила. Во прв план, како што појаснуваат од Републичкиот совет за ...
сите 4 | | | веќе видена

Изолирањето на граѓаните, седењето дома, и не толку активниот социјален живот за време на корона кризата го зголеми бројот на случаи на семејно насилство . ...
сите 170 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека од 21 месецов ќе се врати работното време на угостителските објекти до 21 часот, а сите останати ...
сите 319 | | | веќе видена

Во Ски-центарот Копанки на Пелистер поставена е камера која во живо ги пренесува условите на ски-патеката и на околината на центарот, соопшти ЕСМ. Камерата ...
сите 25 | | | веќе видена

next