Тера ТВ

Двајца пациенти кои беа хоспитализирани на инфективното одделение во Клиничката болница во Битола починаа, информираат од Клиничката болница. Едниот пациент на ...
сите 340 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ќе разговара со германската канцеларка Ангела Меркел. Разговорот е дел од дипломатските напори на Берлин за приближување на ...
сите 673 | | | веќе видена

Доколку пандемијата ни се случеше во 2017 година ние немаше да можиме да одговориме на овај предизвик како што е во 2020 година, рече директорката на ...
сите 61 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделието и руралниот развој Николче Бабовски го прашавме дали со ребалансот на буџетот ќе има пари за ...
сите 19 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука за нови мерки за спречување на ширењето на коронавирусот, соопшти премиерот Зоран Заев на својот Фејзбук профил. „Се ...
сите 136 | | | веќе видена

Времето денеска променливо облачно, претпладне во источните делови со локален слаб дожд. Попладне облачноста делумно ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер ...
сите 165 | | | веќе видена

Годинава, во услови на светска пандемија на КОВИД-19, одбележувањето на празникот на градот Битола – 4 Ноември се одвива со многу помал број настани. Од ...
сите 15 | | | веќе видена

next