Тера ТВ

Еден позитивен случај на коронавирус во ресторан во Ресен. Од ресторанот се огласија во јавноста преку соопштение на фан страницата на Фејзбук. „Како ...
сите 4 | | | веќе видена

Ресенското обвинителство обвини 12 лица за непостапување според здравствените прописи. Обвинетите на 22.05.2020 година, вo 23:50 часот, во с.Долна Бела Црква – ...
сите 102 | | | веќе видена

Компанијата „Твитер“ соопшти дека блокирале десетици илјади сметки поврзани со Кина, Русија и Турција кои биле користени за пропаганда и дезинформации. Сите ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека на инфективното одделение во клиничката болница во Битола има 20 хоспитализирани ...
сите 359 | | | веќе видена

Советот на општина Битола на денешната седница, како што изјави за Тера телевизија претседателот на Советот Валентин Груевски, донесе заклучок со кој ќе бара ...
сите 12 | | | веќе видена

Како централната така и локалната власт задоцнето реагира во делот на економските мерки, рече советникот од ВМРО ДПМНЕ Иванчо Тошевски. Обвини дека нивните ...
сите 12 | | | веќе видена

next