Тера ТВ

Гранковиот независен синдикат на полицијата, на шумската, затворската и судската полиција вчера оствари средба со министрите за внатрешни работи и ...
сите 63 | | | веќе видена

Владата го разгледа и усвои Предлогот за поведување постапка за водење на преговори за склучување договор со Грција за реализација на проектот за изградба на ...
сите 8 | | | веќе видена

Спасувачките тимови во Тајван пронашле тела на четири жртви и трагаат по уште две лица кои се пријавени за исчезнати, откако голем мост се урна врз рибарски ...
сите 4 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп најави воведување на 25% тарифи на европски производи: француски вина, италијанско сирење и шкотско ...
сите 44 | | | веќе видена

„Безбедно дете – за безбедна и сигурна иднина” #Вози одговорно, ова е кампањата која ја спроведува РСБСП со цел сообраќајно едуцирање и воспитување на децата. ...
сите 8 | | | веќе видена

Со громогласен аплауз од учениците, со песнички и поезија беше пречекана амбасадорката на Велика Британија од учениците и наставниот кадар на ОУ „Тодор ...
сите 6 | | | веќе видена

Република Словенија ќе даде директна поддршка на претстојниот самит на Европскиот Совет, а премиерот Марјан Шарец тоа ќе го стори и следната седмица кога ќе ...
сите 23 | | | веќе видена

Битолскиот судија-кривичар Миле Димовски денеска од Судскиот совет е именуван за нов претседател на Основниот суд во Битола. За шеф на велешкиот суд е избрана ...
сите 32 | | | веќе видена

Eкономскиот развој, стабилноста, владеењето на правото и одливот на младите се главните проблеми кои ги засегаат земјите од Западен Балкан, рече министерот ...
сите 51 | | | веќе видена

Иднината на Северна Македонија е во ЕУ и НАТО, а Софија не треба да му удира шлаканица на Скопје, туку да даде поддршка и да ја прошири соработката во сите ...
сите 115 | | | веќе видена

Полицијата во Бразил заплени 617 килограми кокаин во пакети на кои стои логото на спортскиот клуб „Елбасан” од истоимениот албански град. се претпоставува дека ...
сите 70 | | | веќе видена

Советот на Европа свечено ја одбележа 70-годишнината од основањето со свечена церемонија во Операта во Стразбур, јавува дописникот на МИА од Стразбур. ...
сите 66 | | | веќе видена

Илјадници поддржувачи на отцепувањето на Каталонија од Шпанија синоќа маршираа низ Барселона за да ја одбележат втората годишнина од одржувањето на забранетиот ...
сите 4 | | | веќе видена

next