Ријана се почести со куќа од 13,8 милиони долари

Музичарот Адам Левин го купи историскиот имот Монтесито за 22 700 000 американски долари. Изграден во 1923 година, имотот зафаќа 5,2 хектари и е дизајниран од ...
| | веќе видена | слични

Познатата актерка и модел Памела Андерсон реши да се пресели во Канада со својот нов сопруг, па затоа на продажба стави луксузен имот од 580 квадратни метри со ...
| | веќе видена | слични

Холивудскиот актер Метју Меконахи купи нов луксузен дом за неговата сопруга и трите деца каде ќе го помине својот одмор опкружен со убавината на тропскиот ...
| | веќе видена | слични

Сите љубители на индустрискиот стил можат да најдат инспирација во домот на Бела Откако раскина со The Weeknd во јуни минатата година, Бела купи прекрасна ...
| | веќе видена | слични

Оваа лондонска куќа е широка нешто повеќе од 1,8 метри, а се продава за 1,3 милиони долари. Се претпоставува дека ова е најтесната куќа во главниот град на ...
| | веќе видена | слични

Американската пејачка Ријана (33) купи вила од 13,8 милиони долари во Беверли Хилс. Има пет соби и седум бањи, а вилата се протега на 2.000 квадратни метри. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 242 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена

Претресот, кој беше одобрен од државниот обвинител Мерик Гарланд, беше спроведен во понеделникот, а целта беше да се одземат строго доверливи документи кои ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ријана се почести со куќа од 13,8 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: