Тера ТВ

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 610 пациенти позитивен и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 515 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, упати видеопорака до граѓаните на Европа по повод почетокот на испораката на првите вакцини ...
сите 190 | | | веќе видена

Дарко Размоски ќе го промени клубот, но ќе остане во Првата македонска фудбалска лига откако постигна договор за соработка со битолски Пелистер. Размоски во ...
сите 11 | | | веќе видена

Новиот, мутиран вид на коронавирус веќе е регистриран во осум европски земји, објави синоќа регионалниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) ...
сите 257 | | | веќе видена

Денес Здружението на пензионери од Битола ја одржа единаесеттата седница со која претседаваше претседателот на Собранието на Здружението на пензионери од ...
сите 26 | | | веќе видена

next