Тера ТВ

Повеќе стотици дечиња од Битола и од Скопје ќе ја започнат новата учебна година со хуманитарната „Трка на радоста“, што ќе се одржи на 1 септември (недела) во ...
сите 21 | | | веќе видена

Книгата Педагогика од авторот Трајан Делов е првата книга издадена од Македонското научно друштво Битола кое тогаш го носело името Научно друштво Битола. ...
сите 15 | | | веќе видена

Пред стартот на првиот уписен рок на 29 и 30 август 2019 г., Универзитетот „Св. Климент Охридски“– Битола ширум ги отвора вратите за новите студенти. Според ...
сите 52 | | | веќе видена

Светот во кој живее Заев не е истиот во кој живее народот. Не е прашање дали, туку кога ќе падне оваа власт. Народот ќе каже на наредните предвремени ...
сите 34 | | | веќе видена

Обвинителот од СЈО Бурим Рустеми по исказот даден во Обвинителството за гонење оргaнизиран криминал и корупција изјави дека немал притисоци за тоа што да каже ...
сите 495 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне и кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. ...
сите 235 | | | веќе видена

Откриен е цртеж на Леонардо да Винчи, сoкриен повеќе од 500 години под една од неговите најпознати слики „Богородица во пештерата“, соопштија од Националната ...
сите 5 | | | веќе видена

next