Тера ТВ

Ноќва во 70-тата година од животот почина еден од најголемите голмани во историјата на ФК Пелистер и македонскиот фудбал – Томе Димитровски – Тарзанот. Еден од ...
сите 9 | | | веќе видена

Ноќва во 70-тата година од животот почина еден од најголемите голмани во историјата на ФК Пелистер и македонскиот фудбал – Томе Димитровски – Тарзанот. Еден од ...
сите 10 | | | веќе видена

По вчерашниот тест на ковид-19, сите ракометари, членови на стручниот, административен и медицински тим на Еурофарм Пелистер е негативен на коронавирус. По ...
сите 53 | | | веќе видена

next