Тера ТВ

Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека од вчера се сместуваат пациенти во модуларната болница до Клиниката за инфективни болести и фебрилни ...
сите 494 | | | веќе видена

Владата на на денешната 13-та седница ги разгледа и прифати препораките на Комисијата за заразни болести да се ограничи работно време на сите угостителски ...
сите 254 | | | веќе видена

Пред почетокот на расправата по точките од дневниот ред на Совет, опозициската ВМРО ДПМНЕ по втор пат со иницијативата, односно Одлука за измена на распоредот ...
сите 236 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче изјави дека мерките за заштита од ковид-19 кои се во Собранието мора итно да се донесат. „Пратениците да покажат ...
сите 163 | | | веќе видена

Градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска, ја посети гимназијата „Јосип Броз Тито“ во Битола со цел да изврши увид во тековното работење на оваа ...
сите 112 | | | веќе видена

Се одржа состанок на Управниот одбор на АД ЕСМ во РЕК БИТОЛА заедно со стручниот колегиум на комбинатот и директорот на ФОД на тема тековни и следни активности ...
сите 17 | | | веќе видена

Денеска претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со министерката за образование и наука, Мила Царовска, присуствуваа на Меѓународната научна конференција ...
сите 5 | | | веќе видена

Требаше ли да ни се случи корона вирусот за да отвориме очи и да видиме во колку очајна состојба ни е образовниот систем? Велат подобро некогаш отколку ...
сите 39 | | | веќе видена

next