Тера ТВ

Само 9 деца во целата земја кои посетувале градинка од отворањето на градинките на 9 септември биле позитивни на коронавирусот, со лесна симптоматологија, а 4 ...
сите 78 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој е во болница поради коронавирусот, напиша на Твитер, дека е добро и му се заблагодари на медицинскиот персонал. ...
сите 380 | | | веќе видена

Министерот за локална самоуправа Горан Милески соопшти дека на негова лична иницијатива, Управата за хидрометеоролошки работи ( УХМР ) изврши испитување на ...
сите 2 | | | веќе видена

Утрово екипите на битолски Водовод го санираа дефектот кој се појави на водоводната мрежа на Широк Сокак на потегот од хотелот “Епинал” до Камен мост. Како ...
сите 60 | | | веќе видена

Над 60 активни случаи на Ковид 19 во Битола. Од почетокот на пандемијата бројот на регистрирани случаи е 314. Летоска кога градинките не работеа во Битола беше ...
сите 187 | | | веќе видена

next