Тера ТВ

Европската народна партија со 173 места е победник и повторно е најсилен политички блок во Европската унија, но централно-десничарите имаат послаб резултат во ...
сите 78 | | | веќе видена

Централниот одбор на СДСМ вечерва на својата седници од функцијата потпретседатели на партијата ги разреши Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски, Фросина ...
сите 69 | | | веќе видена

ВМРО ДПМНЕ побара од премиерот Заев да си поднесе оставка. „Единствен начин Зоран Заев да и помогне на Македонија е самиот да ја понесе одговорноста на ...
сите 16 | | | веќе видена

Салонот на „Нефа мебел“ празен и во Битола. Тој е лоциран на Широк сокак. Медиумите јавуваат дека салоните за мебел ширум Македонија и Србија од пред неколку ...
сите 86 | | | веќе видена

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен западен ветер, особено изразен во западните делови. Попладне во ...
сите 237 | | | веќе видена

next