Тера ТВ

Здружението на граѓани за ретки болести „Живот со предизвици“ од Битола денеска се обрати до повеќе институции, како и до министерот барајќи решенија за ...
сите 8 | | | веќе видена

Пред 15 часот Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека на сила се забрани за движење на ТТВ на планинските премини Ѓавато (Битола-Ресен), Плетвар , Стража, ...
сите 40 | | | веќе видена

На прес конференцијата на министерката за финансии, со реакција се огласи опозициската ВМРО ДПМНЕ. Во реакцијата се вели: „Владата предлага поддршка на ...
сите 153 | | | веќе видена

Почнувајќи од 20 март, односно кога почнуваат да се чувствуваат ефектите од здравствените мерки преземени за спречување на ширење на корона вирусот, се ...
сите 60 | | | веќе видена

Се уште се чека резултатот од 66-годишниот битолчанец кој беше во самоизолација и беше пронајден починат во својот стан, ијави денеска на прес-конференција ...
сите 198 | | | веќе видена

До крајот на неделата почнуваат со работа и други пунктови ширум државата во здравствените домови согласно големината на градот, што всушност значи трикратно ...
сите 558 | | | веќе видена

Кире Анѓелевски од Битола боледува од амиотрофична латерална склероза. За лекување со матични клетки во Русија му се потребни 22.000 евра. Да бидеме хумани и ...
сите 3 | | | веќе видена

Хрватска нема проекција до кога може да трае епидемијата на коронавирусот, а членот на Националниот штаб за цивилна заштита Крунослав Цапак вели дека лично ...
сите 114 | | | веќе видена

Денеска на состанокот на кризниот штаб на општина Битола на кој се разгледуваа актуелните состојби во Битола и што ќе се презема во наредните денови околу ...
сите 13 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во стан на улицата „Димче Лахчански“ во Битола било пронајдено тело на 66-годишен починат битолчанец. Тој бил сам во самоизолација ...
сите 106 | | | веќе видена

next