Тера ТВ

Во Битола се собраа поранешни бригадири од цела држава за да одбележат 40 години од акцијата со која се изгради хидросистемот „Стрежево“, браната за вештачкото ...
сите 15 | | | веќе видена

По информацијата за поставениот сливник на улицата „Срем“ во Битола од страна на ЈП „Нискоградба“ која на својот Фејзбук профил ја информираше јавноста, ...
сите 3 | | | веќе видена

Секоја година главниот град на Јапонија, Токио, издава само пет лиценци за уметници да настапуваат на најфреквентните јавни локации во метрополата. Меѓу тие ...
сите 12 | | | веќе видена

Eвропската куќа на ракометот позитивно одговори на барањето на Еурофарм Работник за „вајл-карта“ и вицешампионот првпат ќе игра во елитата. Учесници во Лигата ...
сите 62 | | | веќе видена

„Покрај стандардните лажни вести и невистини, Христијан Мицкоски веќе толку се изгуби во сопствените ставови што неговите јавни настапи се полни со конфузија и ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување во дебатната емисија на телевизијата ,,Клан Македонија’’, истакна дека власта ја посрамоти ...
сите 5 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на 40 годишнината од формирањето на младинското работно ангажирање „Стрежево”, Градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска, ...
сите 8 | | | веќе видена

next