Тера ТВ

Кире Анѓелевски од Битола боледува од амиотрофична латерална склероза. За лекување со матични клетки во Русија му се потребни 22.000 евра. Да бидеме хумани и ...
сите 3 | | | веќе видена

Хрватска нема проекција до кога може да трае епидемијата на коронавирусот, а членот на Националниот штаб за цивилна заштита Крунослав Цапак вели дека лично ...
сите 74 | | | веќе видена

Денеска на состанокот на кризниот штаб на општина Битола на кој се разгледуваа актуелните состојби во Битола и што ќе се презема во наредните денови околу ...
сите 127 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во стан на улицата „Димче Лахчански“ во Битола било пронајдено тело на 66-годишен починат битолчанец. Тој бил сам во самоизолација ...
сите 83 | | | веќе видена

Владата денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување кризата. На прес конференција ...
сите 459 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасоски на денешната прес конференција најави дека македонските спортисти ќе добијат финансиска помош од Владата во висина од 14.500 денари ...
сите 459 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Битола Владимир Талески за злоупотреба на службената положба и овластувањата со превоз на ученици во средните и основните училишта ...
сите 61 | | | веќе видена

Челзи стана фаворити за потписот на германскиот ветеран Мануел Нојер, откако голманот наводно ја одбил понудата за нов договор со Баерн Минхен. Френк Лампард е ...
сите 43 | | | веќе видена

next